8 këshilla për të kursyer gjatë pushimeve

Kënaquni në maksimum, por duke ditur se si të kurseni. Volagratis.com na jep tetë këshilla për pushimet verore (që janë gjithmonë të vlefshme).

1.Verë në qytet: Gjatë muajve të verës, udhëtimet e biznesit janë më të ulëta në qytete të tilla si Londra, Parisi ose Madridi. Kjo e bën muajin gusht një kohë të shkëlqyer për të marrë një pushim të shkurtër, duke prenotuar hotelin e fluturimit dhe gjithashtu të kurseni para.

2.‘Mix dhe Match’: Ju nuk duhet domosdoshmërisht të fluturoni me të njëjtën linjë ajrore duke rezervuar vajtje-kthim. Kombinimi i disa kompanive në fakt do të zvogëlojë shpenzimet.

3.Paketa perfekte: Dy është më mirë se një: duke prenotuar paketën që përfshin si fluturimin ashtu edhe hotelin ju mund të kurseni deri në 30% mbi çmimin total.

4.Fluturime me ndalesë ose aeroport jetër: Nëse nuk keni nxitim për të arritur në destinacionin tuaj, merrni parasysh fluturimet me një ndalesë, ato shpesh janë më të lira. Gjithashtu hidhni një sy në fluturimet në destinacionin e zgjedhur duke kërkuar nëpër aeroporte të ndryshme, jo vetëm aty ku e keni më të përshtatshme dhe afër! Nëse jetoni pranë një shteti tjetër, por lehtësisht të arritshëm, kontrolloni aeroportet në atë zonë: mund të gjeni oferta që do t’ju ndihmojnë të kurseni para!

5.Ditët e duhura: Zgjidhni me kujdes ditët e javës që do të udhëtoni: më mirë e shmangni fundjavën! Të martën, të mërkurën dhe të enjten janë ditët më të ngarkuara, që përkthehet në mundësinë e gjetjes së çmimeve më të lira për paketat e fluturimit +.

6.Fleksibiliteti: Të jesh fleksibël është një mantë për udhëtarin që dëshiron të kursejë para: ata që nuk janë të lidhur me ditë specifike të nisjes dhe kthimit mund të shmangin datat më të njohura dhe të identifikojnë ofertat më të përshtatshme.

7.Pesë yjet me buxhet të ulët: A keni ardhur për të prenotuar në minutën e fundit? Atëherë shpërbleheni me një paketë hotelesh 4 * ose 5 * fluturimi: përmes Volagratis.com hotelet Top Secret® mund të mbushin dhomat e tyre deri në minutën e fundit, duke ju lejuar të merrni dhoma luksoze me një çmim deri në 40% më të ulët.

8.Zgjidhni destinacionin e duhur: Zgjidhja për të kursyer para pa hequr dorë nga kënaqësia e pushimeve është të zgjidhni destinacionin tuaj të verës me këto kritere: për shembull, vendet në të cilat kursi i këmbimit është i favorshëm dhe siguron kursime më të mëdha kur bëhet fjalë për të ngrënë dhe për të pirë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here