Aksioni opozitar, Kryemadhi ‘kokë më kokë’ me Bashën

Aksioni opozitar dhe 15 vjetori i themelimit të LSI-së ishin në fokus të takimit të kryetares së LSI Monika Kryemadhi me kreun e PD-së, Lulzim Bashën.

Në një prononcim për mediat Kryemadhi tha se aksioni do të vazhdojë dhe se do të jetë i drejtpërdrejtë për të zgjuar çdo qelizë të shqiptarëve, që çdo ditë urrejnë dhe mallkojnë Edi Ramën.

“Diskutuam për aksionin opozitar dhe për 15 vjetorin e LSI-së. Jemi në të njëjtin situatë, ku arroganca politik vazhdon po njësoj. Aksioni do të vazhdojë që të jetë i drejtpërdrejte dhe për të zgjuar çdo qelizë të shqiptarëve. Ky është kushti i shqiptarëve. Votimet e 30 qershorit, treguan që 85% e shqiptarëve nuk e duan Edi Ramën kryeministër, të cilin e urrejnë dhe mallkojnë çdo ditë sepse në çezmat e tyre nuk kanë ujë, ndonëse e paguajnë më shtrenjtë”, tha Kryemadhi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here