Batalioni “Atlantiku”/ Meta vlerëson përpjekjet e tyre në 20 vjetorin e themelimit

Presidenti Ilir Meta i ka dhënë titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” disa luftëtarëve të Batalionit “Atlantiku” të shqiptarëve në SHBA.

“Liria dhe pavarësia nuk janë të dhëna një herë e përgjithmonë, ashtu sikurse kemi të gjithë një rrugë të madhe përpara për t’i dhënë Kosovës🇽🇰, Shqipërisë🇦🇱 dhe rajonit tonë edhe më shumë paqe, siguri, demokraci edhe begati afatgjatë”, shkruan Meta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here