Berati vatër koronavirusi, 5 familjarët e punonjëses së bashkisë pozitiv me COVID-19

123

Berati duket se po kthehet në një vatër e re e koronavirusit në vend. Burimet bëjnë të ditur se janë 5 raste të reja të regjistruara me COVID-19 dhe që pritet të konfirmohen sot nga ministria e Shëndetësisë.

Mësohet se 5 rastet e reja me COVID-19 në Berat janë familjarë të një punonjëse të Bashkisë, të infektuar më herët.

Së bashku me rastet që do të prezantohen sot nga task forca e ministrisë së Shëndetësisë, në vendit tonë numri i të infektuarve i kalon 1000.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here