Home Lajme

Lajme

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

138 vjet nga lindja e Fan Nolit

Fan Stilian Noli, një nga personalitetet më të shquara të kombit shqiptar, kujtohet si një figurë e madhe dhe e shumanshme e letërsisë, kulturës,...

Festivali i akullit në Kinë, 43 çifte celebruan dashurinë e tyre

Festivali i përvitshëm i akullit në Kinë u çel këtë radhë me disa çifte të rreshtuar për një ceremoni të përbashkët martese në dëborë. Nuk...

Turqia fut ushtrinë në Libi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se trupat turke kanë nisur të vendosen në Libi, pasi parlamenti turk e  miratoi një veprim të tillë javën...

“Dritan Dajti”, Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e SPAK për pushimin...

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e SPAK për të pushuar hetimet ndaj 3 gjyqtarëve që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin duke...

“100 fshatrat”, shpresa e banorëve në Marikaj, Mjedë dhe Lazarat për...

https://www.youtube.com/watch?v=R5OowCGX5rg Vëmendja në sektorin e turizmit do të jetë mënyra e zhvillimit të zonave rurale në vend, në të cilat prej kohësh ka patur mungesë...

Irani ofron 80 milionë $ për kokën e Donald Trump

Irani ka vendosur një shpërblim prej 80 milionë dollarësh për këdo që do të vrasë Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Gjatë...

Shqipëria merr Kryesinë e OSBE, Këshilli i Ambasadorëve: Të justifikojë besimin...

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë përshëndet marrjen nga Shqipëria të Kryesisë së radhës të OSBE-së për vitin 2020. Ky Këshill thotë se kryesimi i organizatës më...

Mënyrat Gjeniale Për Të Përdorur Lëkurat E Agrumeve

Lëkurat e agrumeve janë të parat që përfundojnë në koshin e plehrave ku hamë një nga këto fruta të mrekullueshme. Megjithatë, këto lëkura mund të...

Greqia publikon listën e vendeve të sigurta për kthimin e azilkërkuesve,...

Si pjesë e një plani për të ulur numrin e refugjatëve dhe migrantëve që kërkojnë azil në Greqi, autoritetet helene kanë lëshuar një listë...

Koalicioni qeverisës në Kosovë, sot takimi Thaçi-Kurti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohen sot në orën 15:00 mbi fatin e koalicionit qeverisës. Albin...

Rrjetet Sociale

624FansLike
0FollowersFollow
4FollowersFollow
- Advertisement -

Te rejat

Përgatituni për një “Eklips të Hënës së Ujkut”

Disa javë me parë ndodhi një eklips diellor në Lindjen e Mesme dhe Azi, kështu që ende sot, Hëna dhe Dielli janë akoma të...