Home Lajme

Lajme

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Samiti i SEECP, Presidenti Meta dhe kryeministrja serbe përplasen për Kosovën

Presidenti Ilir Meta ka kritikuar Bosnje-Hercegovinën si vend pritës i samitit të Procesit të Bashkëpunimit të Europës Juglindore, ku mungon Kosova pasi Presidenti Hashim...

3.8 mln substanca doping kapen në Shqipëri dhe në vendet e...

Një megaoperacion kundër substancave ilegale me efekt dopingu dhe medikamenteve mjekësore të falsifikuara është zhvilluar nga Europol, në bashkëpunim me Policitë e Italisë, Kroacisë,...

Shkarkimi i Metës, DW: Verdiktin përfundimtar do ta japë …!

Parlamenti miratoi në mbrëmjen e të hënës, (08.07.2019) ngritjen e një komisioni të posaҫëm për të hetuar rreth karakterit anti-kushtetues të dekretit të Presidentit...

10 këshillat e rëndësishme nëse kërkoni nxirjen perfekte

Jemi në verë dhe dëshira më e madhe është të arrijmë atë nxirjen perfekte. Por, shpesh si pasojë e pakujdesisë apo kohës së gjatë...

Gjyshi shpenzon 8.000 dollarë për të ndërtuar shtëpinë e ëndrrave në...

Një gjyq ka bërë realitet ëndrrën e nipërve dhe mbesave të tij duke ndërtuar një shtëpi në majë të pemës. Ai ndërtoi shtëpinë prej druri...

Pjesa shqiptare e liqenit të Ohrit bëhet pjesë e UNESCO

Komiteti Botëror i Trashëgimisë futi në listën e pasurive të UNESCO dhe pjesën shqiptare të liqenit të Ohrit. Një pjesë e liqenit të Ohrit që...

Vrasja e Gramoz Nakos, gjendet i vetëvrarë edhe kunati i viktimës

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është gjetur i vrarë kunati i viktimës së mbrëmshme, Gramoz Nakos, në qytetin e Korçës. Policia sqaron...

Analizë ligjore e disa problematikave të identifikuara në paketën e propozuar...

Analizë ligjore e disa problematikave të identifikuara në paketën e propozuar ligjore “anti-shpifje” Erida Skëndaj, Juriste Para disa ditësh në faqen zyrtare të Këshillit të Ministrave,...

Bota“Njerëzimi do të zhduket pas 760 vitesh”

Një libër i titulluar “The Doomsday Calculation” ka rrëmbyer vëmendjen pasi ka përfshirë një qasje matematikore për të parashikuar pothuajse çdo gjë brenda një...

‘Bikini’ mbush 73-vjeç, ja historia pas rrobave të banjos

Bikini e parë janë zbuluar në Francë 73 vite më parë. Ishte Louis Réard, një inxhinier francez, i cili gjithashtu kujdesej për dyqanin me të...

Rrjetet Sociale

604FansLike
0FollowersFollow
4FollowersFollow
- Advertisement -

Te rejat