Home Lajme

Lajme

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

“3.4 mln e Toyota Yaris”, Balla: Kam dyshime që Basha njeh...

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla kërkoi të përballej në gjykatë ballë për ballë me kreun e PD-së, Lulzim Basha, në lidhje...

“Kunata e kreu vjedhjen, unë doja të shpëtoja nipin”, ja çfarë...

Në seancën e KPK, ONM-ja zbuloi se gjyqtari Admir Thanza ka qenë i dënuar për vjedhje në shtetin italian, të dhënë që nuk e...

I pari ishte….libri

Nga Aurora Bega/ Lajmi për përmbytjen e librave në Bibliotekën Kombëtare më gjeti fare të papërgatitur, ndaj dhe shumë të shokuar. Në fakt isha, fill...

Senada Mesi dhe Bledi Çuçi, emrat e PS për kryebashkiak

Partia Socialiste ka nisur të mendojë për zgjedhjet e ardhshme lokale në vitin 2019, të cilat mes të tjerave do të jenë edhe një...

Nuk hapen negociatat për Shqipërinë, vendimi në 2019-ën

Negociatat për Shqipërinë, shtyhen për në qershor të vitit 2019Lexime 18:59 - 26.06.18Gazeta Shqiptare Negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë nuk do të hapen brenda vitit...

Qasje e parë nga media dhe shoqëria civile: Kundër ekstremizmit të...

“Komunitetet, media dhe shoqëria civile: parandalimi i ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit fetar”, ditën martë, më 26 qershor 2018, ora 10.00, në Sallën e...

Gjyqtarja e Vlorës në “sitën” e vetting-ut, justifikon pasurinë. Ja kur...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit  zhvilloi  seancën dëgjimore për gjyqtaren e Apelit Vlorë Brikena Ukperaj (Lubonja). Trupa gjykuese e përbërë nga Xhensila Pine, Valbona Sanxhaktari,...

Cilësia e jetesës së shqiptarëve, 62% e popullsisë s’blejnë dot rroba...

Tingëllon e çuditshme, por pjesa më e madhe e familjeve shqiptare nuk arrijnë që të përballojnë blerjen e veshjeve të reja. Pyetjes nëse anëtarët e...

Gjendet i vdekur në banesën e tij në Itali, 33-vjeçari shqiptar...

Një 33-vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur në banesën e tij në Romë. Sipas mediave italiane, ngjarja ka ndodhur gjatë natës në rrugën ‘Tota’, Valmontone në...

Çmimin më të lartë për mësimdhënësit e muzikës në Gjermani e...

  Universiteti-Johannes Gutenberg Mainz ka nderuar violinisten Ervis Gega Dodi me çmimin më të lartë për mësimdhënësit e muzikës në Gjermani, me motivacionin "rezultate të...

Rrjetet Sociale

609FansLike
0FollowersFollow
4FollowersFollow
- Advertisement -

Te rejat

Itali, nisin “krisjet” mes koalicionit populist, shkak racizmi i Salvinit

Në Itali kanë nisur të shfaqen “të çarat” e para mes koalicionit populist në qeverisje, teksa veprimet antiemigracion të Matteo Salvinit, ministër i Brendshëm...