Home Lajme

Lajme

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

50 fakte interesante për heroin e madh, Gjergj Kastriot Skënderbeu

ROLAND QAFOKU Më 17 janar mbushen 550 vjet nga vdekja e Gjergj Kastriot Skënderbeut, Heroit Kombëtar të kombit shqiptar. Ndërkohë që qeveria shqiptare e ka...

FOTO/ Ja si duket sot ‘Mimoza Llastica’

Aktorja më e dashur e fëmijëve në vitet ‘80-’90, Mimoza llastica, sot nuk është më e tillë, ajo është shndërruar në një zonjë vërtet...

FOTO/ ‘Trenat gjigandë të tokës’ makina e çuditshme që ndërtoi ushtria...

Në vitin 1950 qeveria amerikane urdhëroi kompaninë nga Teksasi ‘LeTourneau’ që të ndërtonte një lloj ‘treni gjigant’ që të mund të ecte me goma...

Aktori Florian Binaj denoncon Spitalin Amerikan: E mbajtën djalin shtruar për...

Aktori i njohur i Portokallisë, Florian Binaj ka denoncuar trajtimin që i ëshjtë bërë djalit të tij në Spitalin Amerikan këtu në kryeqytet. Ai...

FOTOT/ Ngjashmëri e frikshme, njihuni me sozitë e VIP-ave

Ka shumë njerëz që kanë përfituar nga ngjashmëria e tyre me fytyrat publike, por ka edhe nga ata që nuk e dinë këtë gjë. Më...

VIDEO/ Dua Lipa, reperi i famshëm shqiptar dhe Merita Halili dhurojnë...

Kudo ku Dua Lipa ka performuar, ka korrus sukses. Por nuk kishte gjë me emocionuese kur ajo gatuante pite, e në sfond dëgjohej Merita...

“Na zbuluan”, Xhensila Myrtezaj tregon të vërtetën për shtatzëninë

Lajmi se Xhensila Myrtezaj është shtatzënë ka pushtuar sot mediat e rrjetet sociale. Disa madje thanë se Xhensila është në muajin e katërt të shtatzënisë,...

Njerëzit e mirë të Shqipërisë dhe një Krishtlindje e bukur!

Nga Aurora Bega Profesori im i filozofisë së komunikimit gjatë viteve të Universitetit, të cilit si akademik, por edhe si njeri ia çmoj fjalën, thoshte...

Vendimet e vitit 1997, kompensohen 1500 pronarë

Agjencia e Trajtimit të Pronave ka përfunduar procesin e vlerësimit financiar të vendimeve përfundimtare për dosjet e vitit 1997, të cilat kanë njohur të...

Zbulohen detaje të reja nga marrëveshja e kufirit detar me Greqinë

Top Channel mësoi prej burimeve diplomatike në Athinë, se marrëveshja e re e detit parashikon ndarjen e hapësirës detare me parimin e vijës së...

Rrjetet Sociale

609FansLike
0FollowersFollow
4FollowersFollow
- Advertisement -

Te rejat

Itali, nisin “krisjet” mes koalicionit populist, shkak racizmi i Salvinit

Në Itali kanë nisur të shfaqen “të çarat” e para mes koalicionit populist në qeverisje, teksa veprimet antiemigracion të Matteo Salvinit, ministër i Brendshëm...