Ja pse Musine Kokalari duhet radhitur mes simboleve te feminizmit si...

Nga Aurora Bega/ Kur novelistja e famshme, Virginia Woolf botonte në Anglinë e viteve 1929 ‘‘Një dhomë më vete’’, si një volum esesh që shfaqnin...

Njerëzit e mirë të Shqipërisë dhe një Krishtlindje e bukur!

Nga Aurora Bega Profesori im i filozofisë së komunikimit gjatë viteve të Universitetit, të cilit si akademik, por edhe si njeri ia çmoj fjalën, thoshte...

Shko ku të çon zemra!

Nga Aurora Bega Nëse ka një libër që s’mund ta ndash stilolapsin nga dora gjatë gjithë kohës duke nënvizuar pasazhe, fjali e fjalë është pamëdyshje...

Portalet shqiptare dhe dylbitë gjirokastrite

Nga Aurora Bega/ (Shkrimi është postuar më datë 07.08.2017 në faqen time në facebook, por fatkeqsisht, duke qenë se mbetet aktual edhe pas katër muajsh,...

Mirë se vini në Blue!

Nga Aurora Bega/ Të pagëzosh me një emër dikë apo diçka, qoftë ky një njeri,  një kafshë, një kukull,  gjësend apo qoftë edhe një blog...

Rrjetet Sociale

586FansLike
0FollowersFollow
4FollowersFollow
- Advertisement -

Te rejat

Gjyqtarja e Vlorës në “sitën” e vetting-ut, justifikon pasurinë. Ja kur...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit  zhvilloi  seancën dëgjimore për gjyqtaren e Apelit Vlorë Brikena Ukperaj (Lubonja). Trupa gjykuese e përbërë nga Xhensila Pine, Valbona Sanxhaktari,...