Home Lajme Page 194

Lajme

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Nuk pranuan emigrantët, BE bën gati padinë për tre shtetet

Komisioni Evropian do të padisë Poloninë, Hungarinë dhe Republikën Çeke në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë për refuzimin e marrjes së azilkërkuesve. Komisioni, organi ekzekutiv i...

Thaçi: Reformat në Kosovë për integrimin në BE

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i cili po merr pjesë në Konferencën e Parisit, që po zhvillohet në kuadër të Forumit Ekonomik...

Qeveria në Shkodër, zbardhen batutat mes Ramës dhe Voltana Ademit

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot rrugën Shkodër-Velipojë bashkë me kryebashkiaken e Shkodrës Voltana Ademi. Ndryshe nga herët e tjera, ku mes tyre zhvillohej debate...

Tritol biznesit në Fushë-Krujë

Një dyqani në Fushë-Krujë i është vendosur një sasi eksplozivi, i cili gjatë shpërthimit ka shkatuar vëtëm dëme matriale. Fatmirësishtë, gjatë kohës që është aktivizuar...

E çuditshme/ Janë shekuj mbrapa, ja 10 shtetet që nuk festojnë...

Çfarë viti është tani? Pyetja nuk është aq e thjeshtë sa mund të tingëllojë pasi gjithçka është relative. Njerëzit krijuan kalendarë për të matur...

VIDEO/ Të rinjtë e fishkëllejnë, shpërthen Rama: Ti me gjyslyke jepi...

Edi Rama është pritur me fishkëllima sot në një aktivitet të organizuar si ‘Panairi i Parë kombëtar i Sporteve të Aventurës’. Një grup të rinjsh...

16 ndërtesat më spektakolare në botë

Fundi i vitit është momenti i duhur për të votuar. Kështu që redaksia e DigitalTrends ka klasifikuar 16 ndërtesat me të veçanta në botë,...

Shpërblim FA që përballuan përmbytjet.KM: Në 2019-ën rriten pagat

Do të duhet të presin deri në 2019-ën, por sot Forcat e Armatosura morën lajmin e mirë nga kryeministri se do të kenë rritje...

Pica napoletane bëhet pjesë e trashëgimive kulturore të UNESCO-s

 Italia e ka patur krenari gjithmonë pjesën kur qyteti i Napolit pëmendet në mbarë botën për picën e famshme. Por tani ka një arsye më...

Portalet shqiptare dhe dylbitë gjirokastrite

Nga Aurora Bega/ (Shkrimi është postuar më datë 07.08.2017 në faqen time në facebook, por fatkeqsisht, duke qenë se mbetet aktual edhe pas katër muajsh,...

Rrjetet Sociale

624FansLike
0FollowersFollow
4FollowersFollow
- Advertisement -

Te rejat

Tërmeti në Durrës, Meta: Duhet bashkëpunim institucional

Presidenti, Ilir Meta, udhëtoi mbrëmjen e sotme drejt Durrësit,  aty ku ishte dhe epiqendra e tërmetit që goditi vendin pasditen e sotme. Rreth orës 17:24,...