Universitarë, nuk është thjesht çështje pagash!

Si anëtar i Forumit për liritë akademike dhe autonominë universitare, lyp mbështetjen e të gjithë universitarëve kudo qofshin për këtë deklaratë! Nuk është thjesht çështje...

“Shqipëria, perla ‘sekrete’ e Europës”

Europa nuk ka shumë sekrete të mbetura. Por, një prej të fundit është Shqipëria. Lideri komunist, Enver Hoxha, që vdiq në vitin 1985, kishte mbyllur vendin...

Pica perfekte? 10 gabimet që duhet të shmangni

Te gjithe keni provuar të përgatisë pica në shtëpi. Ndoshta disa ende nuk janë të kënaqur me picën që përgatisin, kështu që në fund preferojnë...

Pse populli ynë nuk duhet të protestojë kurrë më!

Nga: Enkel Xhangoli Të protestosh në Shqipëri nuk do të thotë të luftosh të drejtën dhe as idealin tënd si qytetar i një vendi demokratik,...

Që të mos bjerë më “telefoni” i Sigurimit të Shtetit

Nga Astrit Patozi Këtë Kozma Janon, kandidat për KLP, i cili e paska pasur pseudonimin "Telefoni", nuk kam nga ta njoh, por nuk është vetëm...

Po na vrasin o vajza!

Nga Marsida Simo E diela u përgjak si të ishte një ditë e zakonshme e shekulllit të kaluar. As në këtë ditë të bekuar, krimi...

Ulqini, i etur për hapësira publike

Nëse do bëja një vështrim mbi gjendjen në qytetin tim nuk i shmangen dot çështjes së mungesës së sistemimit dhe keq menaxhimit të hapësirave...

Hapet ura më e gjatë prej xhami në botë. Ndodhet në Kinë

Në Hebei, në Kinë u hap ura më e gjatë në botë prej xhami. E shtrirë mes dy malesh në zonën e Hongyagu, ura...

Pushime të mbara Luli!

Që situata politike është në nivelet më larta të tensionit pas janarit të vitit 2011, ku në bulevard u vranë katër persona, nuk do...

Sulmet ndaj Albin Kurtit në Kosovë, ja si i komenton Kim Mehmeti

Kurti e ndërtoi VetëVendosjen, e VV i lindi, i ‘birësoi’ dhe i rriti ata që duan ta ‘rrënojnë’ Albinin! “Kurti e ndërtoi VetëVendosjen, e VV...

Rrjetet Sociale

609FansLike
0FollowersFollow
4FollowersFollow
- Advertisement -

Te rejat

Itali, nisin “krisjet” mes koalicionit populist, shkak racizmi i Salvinit

Në Itali kanë nisur të shfaqen “të çarat” e para mes koalicionit populist në qeverisje, teksa veprimet antiemigracion të Matteo Salvinit, ministër i Brendshëm...