EMRAT/ Prokuroria kërkon heqjen e mandatit për dy deputetë të Kuvendit

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar heqjen e mandatit për dy deputetë Kuvendit të Shqipërisë.

Bëhet fjalë për deputetin e PDIU-së Aqif Rakipin dhe atë të LSI-së, Gledion Rehovica. Kërkesa është dërguar në KQZ nga Rovena Gashi.

Kërkesa është bërë pas hetimeve të zhvilluara nga kjo prokurori në kuadër të dekriminalizimit të Kuvendit.

Sipas Prokurorisë së Përgjithshme, këta dy deputetë preken nga ligji i dekriminalizimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here