Fotot/ Publikohen portretet e Michelle dhe Barack Obama

Portretet e ish-presidentit amerikan Barack Obama dhe ish zonjës së parë, Michelle Obama, janë zbuluar në galerinë kombëtare të portreteve në Washington DC.

Portretet do të varen në muzeun Smithsonian. Portreti i Barack Obamës, është realizuar nga Kehinde Wiley.

“Shikojeni, dukem elegant. Jam përpjekur të negocioj për më pak flokë të thinjur. Tentova të negocioj edhe për veshë më të vegjël po ashtu”, u shpreh Obama.

 

Për portretin e ish-Zonjës së Parë, u angazhua, Amy Sherald.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here