Gazetarja diagnostikohet me kancer gjiri gjatë transmetimit live

Tetorin e kaluar një gazetare amerikane e quajtur Ali Meyer  mori lajmin tronditës se është e prekur me kancer gjiri ndërkohë që transmetonte live. Ajo kishte shkuar në praninë e kamerave për të bërë atë që dukej si mamografi rutinë dhe do të ndihmonte për sensibilizimin e grave që të kryejnë kontrolle periodike të gjirit.

“Kjo ishte tronditëse, mendova se po përcillja mesazh për gratë e tjera, ndërkohë që zbulova se jam vetë viktimë e kësaj sëmundjeje”,-tha ajo.

41 vjeçarja u diagnostikua me kancer invaziv në gjirin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here