Historike, Eleni Foureira sërish në Eurovision

Eleni Foureira është futur në historinë e Eurovision.

Këngëtarja me origjinë shqiptare do performojë në natën finale të festivalit të madh të këngës.

Ajo zuri vendin e dytë me këngën ”Fuego”me të cilën prezantoi Qipron në Eurovizionin e vitit të kaluar.

Dhe Eleni ka zbuluar se do jetë sërish në Eurovizion. Por këtë herë për të performuar.

Këngëtarja zyrtarizoi lajmin në një postim në Instagram.

“Është zyrtare. Eleni Foureira  do performojë këtë vit në Eurovizion,”-shkruhet në foton e publikuar nga Eleni.

Ndërsa këngëtarja shtoi: “Jam e nderuar të njoftoj se këtë vit do performoj në finale e Eurovision. Mezi prej të perjetoj dhe njëherë live momentet e vitit të kaluar.”

Në natën finale të Eurovision eshte konfirmuar se do këndojë edhe Madonna dhe do paguhet 1 milionë dollarë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here