Iken vera, ulje temperaturash dhe reshje shiu

Gadishulli ballkanik po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativsht të freskëta veriperëndimore të cilat do të kushtëzojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë  rënie graduale të temperaturave.

 

Sot moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare , ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të shiut të izlolura në zonën qëndrore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   16/30°C

GSH

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here