KQZ i jep mandatin tre kandidatëve për deputetë

KQZ i ka dhënë mandatin tre kandidatëve për deputetë.

Komisioni Qendror të Zgjedhjeve i dha mandatin Suzana Topit nga listat e LSI në Elbasan dhe Selami Jenishehut e Besnik Troplinit nga listat e PD në Tiranë.

Topi dorëzoi formularin e dekriminalizimit pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve më 8 maj, ndërsa Jenishehu dhe Troplini më 10 maj.

Pritet që ata të betohen në seancën e ardhshme parlamentare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here