“Mini-Shengeni”, Albin Kurti reagon pas deklaratave të Ramës: Jeni futur në një rrugë qorre

Pak ditë pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në një tryeze më Presidentin serb Aleksandër Vuçiç, se refuzimi i Kosovës për të marrë pjesë në këtë takim që u zhvillua në Tiranë po e çon në rrugë qorre dhe është vetizolim, ka reaguar edhe kryeministri i zgjedhur i Kosovës, Albin Kurti.

Përmes një postimi në Twitter, Albin Kurti shkruan:

“Rruga nga Beogradi në Tiranë, kalon përmes Prishtinës. Ne jemi dhe do jemi gjithnjë “një” popull dhe askush nuk mund të na futet në mes. Na duhet më shumë bashkëpunim. jo konfrontim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here