Moti i keq, trageti Vlorë-Brindisi anulon lundrimin

Moti i keq ka përfshirë vendin duke shkaktuar edhe probleme në lundrim.

Mësohet se trageti i linjës Vlorë-Brindisi ka anuluar lundrimin për shkak të motit të keq dhe në këtë mënyrë nuk ka mbërritur në portin e Vlorës.

Kompania, e cila monitoron lundrimin detar ka bërë thirrje që mjetet e ankoruara të kufizojnë lëvizjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here