“Mr. Bean” feston sot ditëlindjen

Aktori Rowan Atkinson, i njohur si “Mr. Bean”, një ndër personazhet më të dashur për publikun ka sot ditëlindjen.

Për të gjithë kuriozët, aktori i famshëm ka lindur më 6 janar të vitit 1955 dhe sot mbush 65 vjeç.

Për herë të parë, ai u shfaq në publik me rolin si “Mr. Bean” në vitin 1990 dhe luajti 15 seri që u përhapën në mbarë botën dhe vazhdojnë të transmetohen herë pas here në ekran edhe në ditët e sotme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here