Pamja e rrallë. Dëborë në shkretëtirën e Saharasë

Qyteti Ain Sefra në Sahara është goditur nga moti I keq javën e shkuar, madje ka rënë edhe dëborë.

Rënia e dëborës është shumë e rrallë në Sahara dhe në këtë  qytet nuk kishte rënë borë prej 37 vitesh. Fotografët që nuk humbën rastin për të shkrepur disa foto të pamjes së vecantë, thanë se bora mbajti për një pjesë të madhe të dielës.

Ishim shumë të suprizuar kur u ngritëm në mëngjes dhe pamë borë”, tha fotografi  Karim Bouchetata told Shutterstock. “Bora qëndroi gjatë gjithë ditës dhe nisi të shkrinte rreth orës 5”.

CNN

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here