Home Tags Skandal

Tag: skandal

Facebook përfshihet në një tjetër skandal

Prestigjiozja “New York Times” zbulon një tjetër skandal të Facebook-ut. E përditshmja amerikane shkruan se prej 10 vitesh, rrjeti social më i madh në botë...

Skandali me skanimin e kontenierëve – “Rapiskani, marrëveshje korrupsioni”

Në vitin 2013 qeveria e Shqipërisë miraton një kontratë konçesionare me vlerë deri në 250 milionë dollarë për skanimin e kontenierëve. Firma fituese e kontratës...

Pse po hesht Basha për skandalin që paralajmëroi?

Në 29 nëntor në kulmin e akuzave nga ana e Partisë Socialiste për kontratat e lobimit të Partisë Demokratike në SHBA , Lulzim Basha...

Te rejat

Tërmeti në Durrës, Meta: Duhet bashkëpunim institucional

Presidenti, Ilir Meta, udhëtoi mbrëmjen e sotme drejt Durrësit,  aty ku ishte dhe epiqendra e tërmetit që goditi vendin pasditen e sotme. Rreth orës 17:24,...