“Të ma çojnë gocën jashtë të mbushë 20 vjeçe”, vajza i vdiq në spital, ja fjalët e babait drejtuar Ramës sot në mëngjes

252

Xhesika Biqiku është 20-vjeçarja që ndërroi jetë sot në Spitalin e Traumës, viktima e parë e tërmetit në Tiranë. Vetëm 2 orë më parë babai i Xhesikës i kërkoi mes lotësh kryeministrit Edi Rama i cili ndodhej në Kombinat ndihmë për ta dërguar jashtë vendit për kurim.

“Kam gocën në spital, në reanimacion. Tani po rrinë doktorët, italiani dhe shqiptari, faleminderit shumë po u përmend një çik thonë italianët direk ne do ta çojmë në Itali. Kam gocën e madhe, Sabinën, jashtë rrezikut është sakatu. (qan) Po ashtu fol ndonjë llaf të mirë të ma çojnë gocën, të mbushë 20 vjeçe”, tha i ati i Xhesikës mes lotësh.

 

Balkan web

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here