Tërmeti tronditi Shqipërinë, mbyllen për dy ditë shkollat

108

Shkollat, kopshtet dhe çerdhet do të qëndrojnë të mbyllura për dy ditë, sipas një urdhri të ri të lëshuar nga Ministria e Arsimit, pas tërmetit me magnitudë 6,3 që goditi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit të së martës dhe aktivitetit sizmik të vazhdueshëm me paslëkundje të tjera që janë ndjerë vazhdimisht gjatë të martës.

Duke qenë se e enjtja dhe e premtja janë ditë pushimi për shkak të Festës së Pavarësisë dhe asaj të Çlirimit, institucionet arsimore parauniversitare do të qëndrojnë të mbyllura gjatë gjithë javës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here