Vrasja e Ivanoviç, Bushati bën apel për qetësi: Drejtësia të veprojë shpejt

220

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar në Twitter lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviç duke e quajtur një goditje të tmerrshme të dialogut dhe stabilitetit në Kosovë.

“Të gjithë aktorët duhet të qëndrojnë të qetë dhe të lejojnë që drejtësia të veprojë shpejt!” thotë Bushati në postimin e tij në Twitter

Ivanoviç u vra sot në mëngjes para zyrës së tij në veri të Mitrovicës nga persona ende të panjohur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here